Wycieczka „Od ziarenka do bochenka”

Pierwsza wycieczka w tym roku już za nami. 14 października byliśmy w Kawęczynie, w dawnym Gościńcu.   Powitani zostaliśmy zgodnie ze staropolską tradycją chlebem i solą. Po słodkim poczęstunku oglądaliśmy zabytki skansenu : chaty, stodoły, drewutnie, młyn. Byliśmy też w dawnej szkole. Odwiedziliśmy Kowala, gdzie mogliśmy obejrzeć jak wykuwa się podkowy i dawną piekarnię, gdzie zapoznaliśmy się z przebiegiem powstawania chleba "od ziarenka do bochenka". Gdy byliśmy już bardzo zmęczeni , mogliśmy odpocząć i zjeść kiełbaski przygotowane dla nas. A potem...   tańce i hulanki - dyskoteka! , podczas której wspaniale się bawiliśmy.     Zmęczeni i bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Może wybierzemy się tam jeszcze raz... Wycieczkę polecamy też innym klasom!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress