TITLE

DESCRIPTION

Niezwykły gość – Mama Wiktorii

I znów nastała jesień. Piękna, kolorowa. Niestety wraz z nią zmienna temperatura, trochę słońca, trochę deszczu, bardziej lub mniej pochmurne i słoneczne dni. Jednym słowem  niestety również  czas przeziębień, katarów i gryp. O tym, jak dbać o zdrowie i w miarę możliwości chronić się od chorób często rozmawiamy, ale gdy nas już dopada... Pozostaje leczenie, pigułki, syropy... O tym rozmawialiśmy pod koniec września z zaproszonym gościem, specjalistką farmacji - mamą Wiktorii. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o tym, jakie są rodzaje leków, w jakich postaciach występują, ich leczących, ale tez czasami ubocznych skutkach, o miejscu gdzie można je nabywać, czyli - aptece. Pani przypomniała nam o tym, że leki mogą być podawane nam tylko przez rodziców, że nie możemy po nie sięgać sami. Zrozumieliśmy słowa zawarte w ulotkach: działanie, dawkowanie, skutki uboczne. Na koniec mama Wiktorii zaprosiła nas na wycieczkę do fabryki , gdzie produkuje się leki. Pojedziemy tam prawdopodobnie na wiosnę, kiedy znów pogoda skłania nas do szczególnego dbania o zdrowie.   Dziękujemy mamie Wiktorii za pouczającą i ciekawą lekcję.       grafika: https://pixers.pl/naklejki-na-sciane/wykazujace-pastylki-kreskowka-farmaceuta-w-aptece-64540159

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress