Andrzejki – wieczór wróżb i czarów

Andrzejki ­ - wieczór wróżb i czarów   Dnia 27 listopada (piątek) w czasie lekcji opowiadaliśmy o historiach i tradycjach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Mówiliśmy oczywiście także o zwyczaju andrzejkowym... W tej samej chwili weszły do nas dziewczynki z klasy IIB i zaprosiły nas na przedstawienie, w którym w skrócie przypomniały zwyczaje i wróżby andrzejkowe. Bardzo nam się podobało... Ale to nie wszystko, bo za jakiś czas znowu goście. Tym razem ­ wróżki przepowiadające przyszłość. Dotarły one do nas z klasy V. Oczywiście mogliśmy sobie wywróżyć przyszłość, kim możemy być, co możemy w przyszłości robić, jakie może być nasze życie. Oczywiście wiemy, że to tylko wróżby... Ale może któraś z nich się spełni?...Kto wie...   Podoba nam się ta dawna tradycja!  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress